Advent Season Discussion

Public·75 members

[[Ceas#]>>>] Universitatea Craiova vs U Craiova 1948 în direct 4 noiembrie 2023

FC Universitatea Cluj · FC Petrolul Ploiesti · FC Hermannstadt · Farul Constanța · FC U CRAIOVA 1948 · Universitatea Craiova · Sepsi Sf Gheorghe · UTA Arad · FC ...

Liga 1: Craiova lui Reghecampf învinge Craiova lui Adi Mutu în derbiul din BănieCS Universitatea Craiova a învins în deplasare în marele derbi din Bănie pe FC U Craiova 1948, scor 2-0, într-un meci tensionat disputat pe stadionul Ion Oblemenco. Dan Nistor și apoi Baiaram, tot din pasa primului, au semnat golurile prin care gruparea antrenată de Laurențiu Reghecampf s-a dovedit duminică seara mai bună. Nistor a marcat un gol frumos după un șut de la distanță la colțul lung, șut după o gravă eroare defensivă a lui Diallo, iar Baiaram a închis tabela în superioritate numerică, după ce Compagno a făcut un gest stupid în minutul 72 și a fost eliminat de arbitrul Cojocaru. 35: CSU Craiova a cerut un henț în careu și penalti, dar arbitrul Cojocaru acordă un fault în atac. 26: Screciu ia galben pentru un fault dur lângă tușa flancului stâng. 23: Bună ocazie Bancu, șut care se duce alături de poartă, Ivan nu era acolo să împingă mingea în plasă. 22: Vlădoiu s-a accidentat, o leziune musculară, iar în locul său intră Căpățînă. 15: S-a dus un sfert de oră și în afară de câteva faulturi dure și de un show pirotehnic în tribune nu prea am mai văzut altceva.. 9: Se întrerupe meciul... s-au aruncat torțe și petarde... 60: Presiune constantă a jucătorilor de la CSU la mijlocul terenului, foarte puține spatii de care să profite au elevii lui Mutu.. 54: CSU Craiova domină acest start de repriză secundă, cei de la FCU par să nu se regăsească deloc, nu au posesia, nu pot pune probleme în ofensivă. 47: GOOOOOOOOOL Nistor! 1-0 pentru CSU Craiova, șut de la distanță, după o gafă mare a fundașului Diallo, șut superb la colțul lung, început perfect de mitan secund. ÎNCEPE PARTEA SECUNDĂ! INFO: Cîmpanu îi ia locul lui Gustavo la pauză. PAUZĂ, 0-0 în Bănie! Min. 43: Șut slab Andrei Ivan de la distanță, poziția nu era ofertantă, prinde Popa sigur pe el. este un fum extrem de gros și nu se mai poate juca fotbal în aceste momente. 7: Prim șut pe poartă, Nistor trage de la distanță, prinde sigur pe el Popa. 5: Început destul de alambicat de meci, se joacă mult la mijlocul terenului, dar sunt și multe faulturi dure.. ÎNCEPE PARTIDA! 20. 58: Avem imagini de la Craiova, nu este o atmosferă așa cum anticipam, dar ne așteaptă sperăm un derbi fierbinte. 20. 30: Adrian Mititelu, patronul formației antrenate de Adrian Mutu, FC U Craiova 1948, a transmis un mesaj din închisoare înaintea marelui meci: „Indiferent de rezultat, noi suntem învingători. Gândiți-vă că ei jucau acum câțiva ani cu AC Milan, noi eram prin Liga a 4-a și acum am dărâmat acest ecart dintre noi. REZUMAT | FC U Craiova - Universitatea Craiova 0-2. Reghecampf a câștigat războiul Băniei cu MutuA fost un meci categoric unidirecțional, cu o Craiovă antrenată de Mutu care a atacat steril, fără să pună nici măcar o secundă un pericol la poarta lui Pigliacelli. Singurul lor șut pe poartă de altfel a venit abia în minutul 88.. Cu aceste trei puncte bifate, Craiova urcă pe 5 și acumulează 19 puncte, în timp ce trupa lui Mutu își continuă suferința și este pe 13 în campionat cu abia 9 lungimi, având 5 meciuri la rând fără victorii, dintre care trei înfrângeri. Desfășurarea întâlnirii:FINAL de meci, Craiova lui Reghecampf câștigă cu 2-0! Min. UTA Arad vs Universitatea Craiova în direct 1 noiembrie acum 3 zile — acum 3 zile — FCU Craiova și UTA Arad se înfruntă ACUM, în direct la Digi Sport 1, în cadrul etapei a 14-a din SuperLigă. Universitatea ... FC U Craiova 1948 Rezumat: Fotbal Scoruri & Rezumate Eurosport este sursa ta de știri pentru partida Romanian Liga I. Nu rata rezumatul meciului Universitatea Craiova - FC U Craiova 1948, alături de statistici ... Universitatea Craiova Și postul de televiziune care difuzează meciul! Universitatea Craiova a fost în direct. 88: Markovici intră în locul lui Ivan la oaspeți, în timp ce Mutu mai face două modificări, intră Raicea și Bușu în locul lui Albu și Huyghebaert. Min. 85: GOOOOOOL CSU Craiova! 2-0, contraatac școală, Baiaram scapă singur cu Popa și nu are emoții, jocul e închis. 80: Asamoah vede un cartonaș galben pentru un fault stupid. CS Universitatea Craiova vs U Craiova 1948 CS Universitatea Craiova vs U Craiova 1948 ❱ 04.11.2023 ❱ Football ❱ Liga 1 ✔️Free Betting Tips & Predictions ⚡ Livescore Best Betting Odds ⭐ Live ... LIVE VIDEO ǀ Universitatea Craiova – FC ”U LIVE VIDEO ǀ Universitatea Craiova – FC ”U” Craiova, sâmbătă, de la 21:15, în direct la Prima Sport 1. Meciul orgoliilor din Bănie.